Po raz ósmy SKKT ’’Horyzont” działający przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach zorganizował i przeprowadził ogólnopolską akcję "Polska na rowery". Pomimo zmiennej pogody, na starcie w parku przy alei Jana Pawła II stawiło się ok. 200 uczestników w tym 17 uczniów i 5 nauczycieli z ekonomika
W asyście Policji, Straży Miejskiej i ratowników WOPR, barwny peleton wyruszył ulicami miasta do Mirostowic Dolnych trzema trasami: 10km 15 km i 20 km. W Mirostowickim Ośrodku Kultury z muzyką w tle, amatorzy dwóch kołek degustowali domowe wypieki przy kawie i herbacie. Na placu zabaw odbyły się konkurencje rekreacyjno - sportowe: m.in. do pokonania był rowerowy tor przeszkód.
Punktem kulminacyjnym pikniku było losowanie nagrody – roweru górskiego marki Merida ufundowanego przez sklep i serwis rowerowy Bike Shop Szczęśliwym wygranym został pan Edmund Żarkowski. Posileni grochówką, i otrzymaniu tzw. Pakietu Bezpieczeństwa ( kamizelka odblaskowa z logiem Polska na rowery i herbem Powiatu Żarskiego + pasek odblaskowy), rowerzyści wrócili bezpiecznie do swoich miejscowości m.in. Lubska, Jasienia, Żagania .
Podziękowania dla:
Starosty Żarskiego – honorowy patronat ;
sklepu i serwisu rowerowego BIKE –SHOP w Żarach;
Urząd Gminy w Żarach;
Urząd Miasta w Żarach .
koordynator akcji Darek Koszela